Besedy o Španělsku

Ve dnech 22. až 24. 6. 2015 proběhly v kinosále Regionální knihovny Karviná besedy s dobrovolnicí jménem Blanca Maria Teresa Alfonso ze Španělska.

více ...

Estonský večer

Ve středu 17. 6. nám představila Estonsko dobrovolnice Anett z Estonska.

více ...

Besedy o Arménii

21. a 25. května proběhly pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ U Studny besedy o Arménií s dobrovolnicí Tatev. Tatev působí jako dobrovolnice v Domě dětí a mládeže Český Těšín, se kterým Dobrovolnické centrum při Regionální knihovně Karviná často spolupracuje právě díky jejich dobrovolníkům v rámci Evropské dobrovolné služby.

více ...

Dobrodružství v Tanzanii

Ve středu 17. 5. 2015 jsme měli možnost seznámit se fungováním občanského sdružení Bez mámy, které zajišťuje provoz sirotčince v Mahangu v Tanzanii a pomáhá dětem bez rodičů získávat střechu nad hlavou, jídlo a vzdělání.

více ...

Mezinárodní workshop o dobrovolnictví

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 se konal v Regionální knihovně Karviná Mezinárodní workshop o dobrovolnictví. Cílem workshopu bylo představení organizací (neziskových i příspěvkových), které se zabývají dobrovolnictvím v ČR a v Polsku v Karviné a okolí, výměna dobrých zkušeností a navázání nebo utužení dobrých vztahů.

více ...

Besedy o Turecku

21. a 28. 4. 2015 se žáci 8. a 9. tříd ZŠ U Studny měli možnost seznámit s tureckou dobrovolnicí Gönül, která jim představila Turecko včetně malé ochutnávky.

více ...

Turecký večer

V pátek 30. 1. 2015 měli návštěvníci Dobrovolnického centra při Regionální knihovně Karviná možnost seznámit se s tureckou dobrovolnicí Gönül, která působí jako dobrovolnice v Domě dětí a mládeže Český Těšín, se kterým Dobrovolnické centrum při Regionální knihovně Karviná často spolupracuje právě díky jejich dobrovolníkům v rámci Evropské dobrovolné služby.

více ...

Crazy Christmas – Španělsko

V úterý 9. 12. 2014 nám dobrovolník ze Španělska představil Španělsko a zaměřil se především na oblast Katalánska, ze které pochází.

více ...

Arménský večer

V pátek 21. 11. 2014 nám dobrovolnice Tatev v Dobrovolnickém centru při Regionální knihovně Karviná představila Arménii.

více ...

Francouzský večer

Lisa a Charles, dobrovolníci z Francie, nám 6. 10. 2014 přijeli představit svou zemi, trochu nás vyzkoušet, co o jejich zemi víme a večer v Dobrovolnickém centru nám dali ochutnat i Bordeaux.

více ...

Íránský večer

V pátek 22. 8. 2014 jsme měli možnost seznámit se v Dobrovolnickém centru s Bahar, která z Íránu odešla i se svou rodinou, dcerou a manželem, aby našla lepší místo pro život.

více ...

Turecký večer

Ve středu 18. 6. 2014 nás s Tureckem seznámila dobrovolnice Buket z Turecka, která v České republice v rámci Evropské dobrovolné služby pobývala pouze měsíc, ale byla nadšená Českem i všemi lidmi, se kterými se setkala.

více ...

Francouzský večer

Milé setkání s dobrovolnicí z Francie proběhlo včetně malé ochutnávky 16. 5. 2014 v Dobrovolnickém centrum při Regionální knihovně Karviná (nachází se ve Středisku hudby a umění v Karviné-Fryštátě).

více ...

Beseda o Fair Trade

Dobrovolnice Nicoleta Ursescu z Rumunska, která v rámci Evropské dobrovolné služby působila v Domě dětí a mládeže v Českém Těšíně, nás seznámila s principy tzv. Fair Trade (spravedlivý obchod).

více ...

Italský večer

Nicoleta Ursescu je sice z Rumunska, ale dlouhodobě žila a pracovala v Itálii a v pondělí 24. 2. 2014 se s námi podělila o své znalosti a zážitky z Itálie a jak jinak – včetně malé ochutnávky.

více ...

Rumunský večer a besedy o Rumunsku

V lednu a únoru jsme se seznámili s dobrovolnicí Nicoletou Ursescu z Rumunska, která strávila skoro celý rok jako dobrovolnice v rámci Evropské dobrovolné služby v Domě dětí a mládeže v Českém Těšíně.

více ...