Besedy o Arménii

21. a 25. května proběhly pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ U Studny besedy o Arménií s dobrovolnicí Tatev. Tatev působí jako dobrovolnice v Domě dětí a mládeže Český Těšín, se kterým Dobrovolnické centrum při Regionální knihovně Karviná často spolupracuje právě díky jejich dobrovolníkům v rámci Evropské dobrovolné služby.

Zatímco DC Karviná se soustředí na příhraniční spolupráci s Polskem a právě proto přijímá především dobrovolníky z Polska, Dům dětí a mládeže Český Těšín přijímá dobrovolníky z různorodých zemí, a to i z těch, které nejsou součástí Evropské unie a jsou tzv. partnerskými zeměmi programu.

Tatev si pro žáky ZŠ U Studny připravila zajímavou besedu, v níž nám představila Arménii, její historii, současnost, kulturu a samozřejmě i jídlo, které měli žáci možnost i ochutnat.

A protože vždy je také prostor pro dotazy ze stran žáků, Tatev nám mohla říct, jestli jí chutná naše pivo (nechutná, ale víno ano), a které jídlo má nejraději. A víte, co těm dobrovolníkům u nás hodně chutná? Trdelník.

Besedy se konaly v rámci projektu Cesta k městu II spolufinancovaného z programu Mládež v akci a rozpočtu statutárního města Karviné.

Fotografie z besed